I believe the answer is D.
Answer:
75 dollars in coupons.
250 dollars in dividends.
She achieved a profit of 600 - 425 = 175 from her stock investment.
Her complete income sums up to 250 + 75 + 175 = 500.
If all this is taxed at 10%, her tax will be 500 *.1 = 50.
P(S) = Probability of Smash = 0.05 (5%)
P(M) = Probability of Modest = 0.5 (50%)
P(F) = Probability of Flop = 0.45 (45%)
Based on this, we utilize the model for discrete random variables, leading to:
E(X) = (0.05 * 5.2) + (0.5 * 0.9) + (0.45 * 0)
= 0.26 + 0.45 + 0
= 0.71 Mill'